پَس^ سیزده!

خراشی که چهاردهم فروردین بر روح و روانت وارد می کند با هیچ روز و ساعت و لحظه ای قابل قیاس نیست! چهاردهم فروردین از آن روزهاست که تو را به یقین می رساند زندگی همان کثافتی است که بود و همان کثافت هم باقی خواهد ماند. همه ی سالهایی که زندگی کردی و نکردی، همه کارهایی که از پسشان برآمدی و نیامدی، همه ی قول و قرارها و وعده وعیدهایی که با خودت گذاشتی و نگذاشتی روی دور تند از جلوی چشمهایت خواهد گذشت. باید تنها دستی زیر چانه ات بزنی و با صدایی بلند پشت هم پووف پووف کنی! می دانی؟! هر ساعتش به هزار برایت می گذرد و کلیشه ای ترین طعم زندگی را خواهد داد ! طعم گس سیگاری که ردپایش روی خاکستر ته حلقومت هنوز پابرجاست.

امروز روز آزادیخواهی توست! لاجرم ایمان خواهی آورد به بی عدالتی نظام تأمین اجتماعی! نظامی که لحظه لحظه های زندگی ات را در چنگ گرفته و به بهانه ی سلامت و بیمه لذت را از تو قاپیده است. حکمت را قرار است بلند بلند برایت بخوانند و تو محکومی به زندگی! به گذران عمری که انگار می گذرد و نمی گذرد. به نفسی که انگار درمی آید و نمی آید.

نهنگی که دو لپی قورتت داده بود از امروز تو را با برق آرواره هایش آشنا خواهد کرد. تیزی آرواره ها قرار است برای یکسال چهار ستون بدنت را خوب مشت و مال بدهد و نوازش کند! مواظب باش! شاید نحسی سیزدهی که به خیال خامت به در کرده ای  کنجی برایت کمین کرده باشد.

باید بگذاری که چهاردهم بگذرد، آرام بیاید و آرام گورش را گم کند و برود. چهاردهم که گذشت بعد با هم فکری خواهیم کرد!

/ 15 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زیژخکِ دیوانه

من هم الان هوف هوف بلند می‌کشم و به این فکر می‌کنم که باید یک سیگار روشن کنم که یادم می‌افتد یک سیگار لای انگشت‌هایم دارد دود می‌کند ...

مریم

واقعا که 14 فروردین از 1 مهر دوران دانش اموزی خیلی بد تره

hazhir

اوهوم.[ناراحت]350 روز نکب رو باید به شکلی روتین زندگی کنیم.[کلافه]

ساده بگم...(سمیرا)

گندترین روز ساله به نظرم...همیشه اون قول و قرارا و تصمیما بهت دهن کجی می کنن

Catastrophe

چهاردهم فروردین را باید از تقویم ها پاک کنند... اما هیچ فرقی نمی کند... باز هم همان بساط است. این شیوه ی زندگی مان باید عوض شود... از ما بردگان اقساط و بیمه ساخته اند... این باید عوض شود.

زهرا

من امروز عاشق این وبلاگ شدم. دقیقا همین امروز، پیش پای لاگین ِ شما ژکوند جان.

مصطفی لک قمی

سلام.شاید کمی عجیب باشه ولی امسال خیلی منتظر چهاردهم فروردین بودم.راستش فکر می کنم تعطیلات برای اینکه تعطیلات بمونه باید حتمن آخری داشته باشه.کارکردن هم به جای خودش زیباست.خیلی مثبت اندیشی بود؟

alma

سلام...جالب مینویسی..[گل] ترکی؟