فروردین نامه

بالاخره تمام شد. فروردین با آنهمه ماجراهایش.باورم نمی شود همه اینها در یک ماه اتفاق افتاد. به سرزمینی دیگر سفر کردم و به ایران برگشتم و یک هفته کامل فیلم دیدم و فیلم دیدم و تعطیلات تمام شد. رفتم سرکار و کار را یکسره کردم. استعفایم را نوشتم و همان روز کار جدید شروع شد. زندگی جدید شروع شد. فروردین شد پایان تکرار و روزمرگی و آغاز روزهایی دوست داشتنی. روزهایی پر از آزادی. آرامش. پر از تجربه های نو. پر از لذت های ساده ای که داشت فراموشم می شد. لذت راه رفتن های طولانی .بالا و پایین کردنهای خیابان ولیعصر. میدان تجریش و خنکی بادی که از لابه لای روسری ببیچد لابه لای مو.آفتابی که چترش را هر روز باز کند بالای سر.لذت رنگ. پیاده روهای تهران و کتانی های قرمز من. لذت برخوردهای نزدیک با آدمهای دور.آدمهایی عجیب و غریب. آدمهایی که انگار یادت بیاورند دنیا چه قدر بزرگ است و زندگی چه بازیهایی میدهد تو را. لذت خواندن و نوشتن و شنیدن.ادبیات و سینما و داستانهای رنگارنگش.موسیقی و آن سحر جادویی اش.

چقدر همه چیز عوض شد....چقدر من عوض شده ام.... انگار با آدمها آشتی کرده باشم. با خودم و با زندگی.دیروز که از سر کار جدیدم برمی گشتم یک ساعتی در شهرکتاب بهشتی لابه لای کتابها و فیلمها و کاغذ رنگی ها چرخیدم و چرخیدم . کتابها را زیر و رو کردم و با چند جلد کتاب  و یک دفتر بزرگ طراحی به خانه برگشتم.سر راه از پسرک گل فروشی درخیابان سه دسته رز قرمز گرفتم. گل ها را در گلدان گذاشتم و چای را دم کردم و به تماشای فیلمم نشستم.

/ 1 نظر / 7 بازدید
نرگس

چقدر حس خوبی داد خوندن این پستت...خیلی!خوشحالم که به آرامشت رسیدی...پیدا کردن راه منحصر به فرد این رضایت شخصی خیلی دشواره،چه خوب که تو بالاخره بهش رسیدی! :) دنبالت میکنم مستمر...